Stowarzyszenie Cele Statutowe Prowadzone imprezy cykliczne Władze Stowarzyszenia

Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” w Olecku działa od dnia 01.06.1999r.

Funkcjonowanie Stowarzyszenia lokuje go jako jedną z najbardziej cennych inicjatyw lokalnych, która angażuje osoby niepełnosprawne, trafia na zainteresowanie i współpracę ich rodzin oraz osoby i instytucje gminne, powiatowe i ogólnopolskie.

Od 01.04.2001r. Stowarzyszenie realizuje w ramach programu „Partner” finansowanego przez PFRON zadanie, które pozwala udzielać bezpłatnej terapii logopedycznej i pedagogicznej oraz rehabilitacji ruchowej osobom niepełnosprawnym, zwłaszcza dzieciom. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób po chorobie psychicznej, Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” bierze udział w programie „Equal” finansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. Partnerstwo na Rzecz Rozwoju: „Wchodzenie, utrzymanie powrót na rynek pracy osób po chorobie psychicznej”. Partnerstwo zostało zawiązane w celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych po przebytym kryzysie psychicznym poprzez włączenie ich w aktywność zawodową bądź przywrócenie i utrzymanie w funkcjach zawodowych.

Prawdziwym sukcesem Stowarzyszenia „Dać Nadzieję”  jest założenie i funkcjonowanie od 1 września 2001r. Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ŚDS w Olecku, które obecnie nosi nazwę Centrum Edukacjno - Terapeutyczne w Olecku. Ponadto w 2009r. utworzona została Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Olecku.

Dane kontaktowe:

Siedziba Stowarzyszenia: ul. Wiejska 12B, 19-400 Olecko