Nawigacja

 • ZAJĘCIA W POWIATOWEJ BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

  Wychowankowie przedszkola i uczniowie I etapu edukacyjnego postanowili zaprzyjaźnić się z sympatycznym wróbelkiem Elemelkiem. Skorzystali więc z zaproszenia i udali się na zajęcia organizowane przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku, by lepiej poznać przygody ptasiego bohatera.

  więcej...

 • RÓŻNORODNOŚĆ JEST NORMĄ, NIE WYJĄTKIEM!

  Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - pod takim hasłem dnia 8 maja 2015 roku odbyło się spotkanie integracyjne w Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku zorganizowane z okazji obchodów Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

  więcej ...

 • ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II

  „Nie bój się, wypłyń na głębię! Jest przy tobie Chrystus!” – pod takim hasłem przebiegała uroczystość pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Program artystyczny poświęcony papieżowi odbył się 28 kwietnia br. w Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

  więcej...

 • DZIEŃ ZIEMI

  24 kwietnia Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku,  wspólnie z Nadleśnictwem  Olecko,  zorganizowało Festyn z okazji obchodów Dnia Ziemi.

  więcej...

 • TURNIEJ BOWLINGOWY

  21 kwietnia w Pink Bowling & Club Suwałki Plaza,  uczniowie pierwszego  i drugiego etapu edukacji z Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku wzięli udział w II Turnieju Bowlingowym Dzieci Niepełnosprawnych zorganizowanym przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów.

  Zwycięzcami w kategorii klas I-III zostali zawodnicy z naszej szkoły w składzie: Tomasz Dec, Rafał Baran i Piotr Janicki.

  Gratulujemy!!!

  Galeria

 • WOJEWÓDZKI KONKURS

  15 kwietnia   młodzież z Centrum Edukacji przy ŚDS  w Olecku wystąpiła w V edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ruch rzeźbi umysł, serce, ciało” zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie oraz działające przy placówce Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”.

 • WARSZTATY DLA RODZICÓW

  To, że nie mówię, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia

  Jedną z najbardziej kluczowych potrzeb każdego człowieka jest potrzeba przynależności do grupy. Drogą do zaspokojenie tej potrzeby jest umiejętność komunikacji, czyli umiejętność nadawania i odbierania informacji.

  Mowa, niestety, nie dla każdego z nas jest czymś naturalnym i dostępnym. Doskonale o tym wiedzą rodzice uczniów Centrum Edukacji Specjalnej, którzy już po raz kolejny wzięli udział w cyklicznych spotkaniach dotyczących umiejętności komunikacyjnych ich dzieci. Podczas warsztatów zorganizowanych przez terapeutki AAC w CES – Edytę Musialik i Emilię Cichocką rodzice mieli okazję poznać założenia niektórych metod komunikacji alternatywnej i wspomagającej, a także uzyskali niezbędne informacje i wskazówki dotyczące najlepszego dla ich dziecka sposobu porozumiewania się.

  więcej...

 • DZIEŃ WIEDZY O AUTYŹMIE

  W dniu 14 kwietnia nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku po  raz kolejny przeprowadzili akcję pod hasłem - Na niebiesko dla Autyzmu związaną z międzynarodowym  Dniem Wiedzy na temat Autyzmu, który przypada właśnie w tym miesiącu.      

  więcej...

 • BIEGI PRZEŁAJOWE

     W dniu 14 kwietnia 2015r. uczniowie Centrum Edukacji wzieli udział w Międzypowiatowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS I SZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie. Najlepszym startującym  zawodnikiem z naszej szkoły w biegu na dystansie 500m okazał się Tomasz Pietrewicz, który zają trzecie miejsce. Gratulujemy!!!

 • WIELKANOCNY FESTYN INTEGRACYJNY

  Wielkanoc z uśmiechem

     Już po raz drugi w Centrum Edukacji Specjalnej odbył się wielkanocny festyn integracyjny. 

     Przedszkolaki i uczniowie Centrum gościli dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Wielkanoc z uśmiechem” i rozpoczęło się inscenizacją wprowadzającą w tematykę radosnych Świąt Wielkanocy. Następnie dzieci przystąpiły do zabaw rozwijających wiedzę dotyczącą tradycji i zwyczajów świątecznych. Z zapałem i radością uczestniczyły w zdobieniu babeczek, rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały zagadki, bawiły się w kalambury, lepiły z ciastoliny. Podczas Festynu odbył się również konkurs na najpiękniej ozdobione jajko. Każdy z  uczestników otrzymał słodkie co nieco. Wyłoniono także cztery wyróżnienia.

     Dzieci rozstały się życząc sobie wzajemnie „Wesołych Świąt” i oczywiście bogatego zajączka.

  Galeria

 • FESTYN WIOSENNY

  W poniedziałek 23 marca w naszej szkole odbył się Festyn Wiosenny organizowany z okazji obchodów  Pierwszego Dnia Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem z udziałem nauczycieli i wychowanków, w którym to wiosna malowała świat nietypową paletą kolorów.        Podczas festynu wychowankowie chętnie brali udział w wielu zabawach ruchowych, oczywiście z wiosną w roli głównej. Ponadto młodsi wychowankowie prezentowali krótkie inscenizacje muzyczno – ruchowe pt. „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Natomiast uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy prezentowali swoje umiejętności kulinarne przygotowując  wiosenne kanapki  i słodkie desery. Wszyscy mieliśmy okazję degustować i podziwiać wygląd tych pyszności.      

  Na koniec tej wspaniałej zabawy uczestnicy festynu zostali nagrodzeni dyplomami. Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre.

  Galeria

 • SPOTKANIA Z MAMBĄ OKAZJĄ DO INTEGRACJI

  Uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku  odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole – Miejskie Przedszkole „Perełka” im. J. Brzechwy  w Ełku. Zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt.: „Monika chciała mieć szczeniaczka”, w którym przekazali najważniejsze informacje dotyczące opieki nad psem, praw i obowiązków nałożonych na właścicieli czworonogów.

  więcej...

 • ZAJĘCIA OTWARTE STYMULUJĄCE MOWĘ Z WYKORZYSTANIEM KYNOTERAPII

      W ostatnim czasie uczniów pierwszego etapu edukacyjnego Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku odwiedzili bardzo ważni goście – ich rodziny.  W dniu 26 marca 2015 roku odbyły się zajęcia otwarte stymulujące mowę z wykorzystaniem kynoterapii (dogoterapii) „Ja to wiem, jak rozmawiać trzeba  z psem”.

  więcej...

 • SZKOLENIE

          W dniu  14 i 15 marca bieżącego roku nauczyciele i terapeuci  z Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku doskonalili swoje umiejętności zawodowe  uczestnicząc w szkoleniach prowadzonym przez specjalistów z Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli GoProgres z siedzibą we Wrocławiu.

  więcej ...

 • DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

  Od wielu lat trwa zażarty spór pomiędzy zwolennikami teorii o wiodącej roli mężczyzny, a głosicielami  dominacji kobiet. Problem ten został poruszony również w Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku. Spór miał oczywiście charakter  humorystyczny. Kabaret przygotowany przez uczniów Centrum Edukacji w sposób dowcipny ukazał relacje damsko - męskie na przełomie wieków, poczynając od czasów prehistorycznych, aż po współczesność. Przedstawioną inscenizację można spuentować zdaniem "Mężczyzna jest głową, a kobietą szyją, która nią kręci."

  Galeria

 • KULIG

  W środę 11 lutego dzieci i młodzież z Centrum Edukacji oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku wraz z pracownikami i nauczycielami wzięli udział w kuligu, który zorganizowany został we wsi Możne. Główną atrakcją imprezy była przejażdżka saniami. Dużo radości sprawiło też pieczenie kiełbasek na ognisku, które smakowała wprost wybornie. Po ciepłym posiłku najmłodsi i ci nieco starsi z radością wpadli w wir śnieżnej zabawy: lepili bałwana, rzucali śnieżkami i jeździli na sankach.  Wszyscy wrócili pełni wrażeń, bardzo szczęśliwi.

  Galeria

 • KURS HALLIWICK

  W czasie trwających ferii zimowych rehabilitanci i nauczyciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku podnosili swoje kwalifikacje  z zakresu nauki pływania według zasad Koncepcji Halliwicka. Kurs prowadził Pan Krzysztof Miłkowski - jeden z dwóch uprawnionych wykładowców Halliwicka w Polsce. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku kurs  mógł być zorganizowany w nowo wybudowanej Hali Widowiskowo Sportowej z Pływalnią. Szkolenie zostało zorganizowane przez Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku.

  Nauka  Pływania wg Koncepcji Halliwick stosowana jest w wielu krajach na całym świecie i jest szczególnie ceniona przez terapeutów, jako jedna z form wielokompleksowej rehabilitacji dzieci i dorosłych z uszkodzeniami pochodzenia neurologicznego, chorych z zaburzeniami słuchu i wzroku oraz z zaburzeniami emocjonalnymi i trudnościami w uczeniu się i zachowaniu.

  Pozytywny wynik egzaminu i Certyfikat Instruktora Pływania Osób Niepełnosprawnych wg zasad Koncepcji Halliwick otrzymało 12 osób. Zdobytą wiedzę w zakresie metodyki nauczania osób ze specjalnymi potrzebami, zastosują oni podczas zajęć terapeutycznych w środowisku wodnym z uczniami Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku.

  Galeria

 • KARNAWAŁ

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W piątek 23 stycznia Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku zamieniło się w magiczne miejsce. Sala gimnastyczna przypominała balową komnatę pełną pięknych, kolorowych ozdób oraz balonów.

  więcej...

 • DZIEŃ DZIADKA I BABCI

  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i z pewnością o randze obchodów święta Babci i Dziadka nikomu nie trzeba przypominać. W Centrum Edukacji przy Środowiskowy Domu Samopomocy w Olecku ten szczególny Dzień w roku obchodziliśmy 22 stycznia 2015r. i obfitował on w bardzo wiele niespodzianek i atrakcji.

  więcej...

 • MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE

  Uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS i Seniorzy z Klubu "Wrzos" kolejny raz mieli okazję wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze. Tym razem członkinie klubu odwiedziły uczniów w ich szkole. Goście obejrzeli wyjątkowe Jasełka przygotowane przez uczniów Centrum Edukacji Specjalnej i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Panie nie kryły podziwu, ale także łez wzruszenia. Tradycyjna historia Bożego Narodzenia przepleciona tematyką współczesnych wartości ludzkiego życia, zrobiła duże wrażenie na widzach. Mali aktorzy kolejny raz podbili ich serca. Po inscenizacji zaprosili gości na poczęstunek przygotowany przez młodzież Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Seniorzy, wdzięczni za okazaną gościnność, wręczyli uczniom słodki upominek.

    Takie międzypokoleniowe spotkania zawsze przynoszą obu stronom wiele radości z wzajemnego poznawania i obcowania ze sobą.

  Galeria

Wiadomości

Kontakt

 • Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku
  ul. Armii Krajowej 26
  19-400 Olecko
 • 87 520 33 85

Galeria zdjęć