Nawigacja

 • ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy na http://zalacznik.wp.pl/0/d695/mst.jpg?tsn=1448904149912&zalf=Nowe&wid=16735&p=3&o2=50869&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0które odbędzie się dnia 07.12.2015 r. (poniedziałek)

  w Regionalnym Ośrodku Kultury "Mazury Garbate" w Olecku,

  o godzinie 10:00.

   

  W programie prezentacja przedstawienia pt.: „Szklana Góra” w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” przy ŚDS w Olecku oraz występ seniorów, którzy przybliżą tradycje i zwyczaje regionu Warmii i Mazur. Po części artystycznej, w trakcie poczęstunku będzie możliwość wyrażenia swoich emocji i odczuć związanych z występami na scenie, nawiązania nowych relacji, w tym międzypokoleniowych.

  „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

   

   

 • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

  Dzieci i młodzież z Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku przywitały w murach swojej szkoły  niezwykłych gości - państwa Barbarę Czuber i Jarosława Rejmera oraz ich hodowlę egzotycznych gadów i owadów.    Dzięki nim przeżyły niezwykłą, fascynującą "żywą lekcję przyrody", podczas której spotkały się „oko w oko” ze stworzeniami, których nie mamy szansy zobaczyć w naszym klimacie. Każdy chętny mógł przywitać się z towarzyskim kameleonem Leonem, trzymać  patyczaka i obserwować pozycję obronną skorpiona. Straszyki poruszające się w rytmie muzyki wzbudziły rozbawienie, szczególnie wśród najmłodszych. Natomiast skrajne emocje wywołały ogromne ptaszniki, karaczany i wije.

  Wszyscy uczestnicy "żywej lekcji przyrody", zarówno młodsi, jak i ci zupełnie dorośli na długo  zapamiętają spotkanie z egzotycznymi gadami i owadami.

  Zajęcia odbyły się ramach projektu "Poznajemy gady i owady" realizowanego w Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku współfinansowanego ze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

  Galeria

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

  19 listopada 2015r. piłkarska drużyna  z Centrum Edukacji brała udział w Integracyjnym Halowym Turnieju LZS w Piłce Nożnej w Raczkach. Dobrą grą nasza drużyna, w składzie: Sebastian Sadowski, Jerzy Domel, Bartosz Drobiszewski, Grzegorz Jabłoński, Tomasz Pietrewicz i Tomasz Dec, wywalczyła czwarte miejsce w Turnieju.  Gratulujemy !!!

  Galeria

   

 • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

        11 listopad 1918 rok  jest datą w historii Polski bardzo ważną i znać ją powinien każdy Polak, bez względu na wiek. 10 listopada w Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku odbył się  uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiersze w interpretacji uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, wspólnie odśpiewane pieśni patriotycznych, prezentacja multimedialna oraz konkurs  wiedzy o Polsce - przybliżyły tą ważną datę, która na długo zapadnie  w pamięci uczniów.

  Galeria

 • „W ZACZAROWANYM ŚWIECIE TEATRU”

  Uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku w ramach realizacji projektu „bajaMY” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 5 listopada 2015 roku odwiedzili Białostocki Teatr Lalek, gdzie zostali zaproszeni na niezwykły bal. Piękny wystrój sali teatralnej, bogato zdobione stroje, lalki oraz przygrywający na żywo muzykanci przenieśli młodych widzów do krainy baśni. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt.: ”Kopciuszek”, baśń doskonale wszystkim znaną, jednak zaprezentowaną w innej, niekonwencjonalnej formie. W opowieści zaproponowanej przez Teatr Lalek główna bohaterka pracuje w hotelu jako pokojówka, jednak jej ciężki los został odmieniony za sprawą dobrej wróżki i czarów.

   Po spektaklu, w ramach warsztatów teatralnych, młodzież odwiedziła „Piwnicę Lalek”. Miejsce, w którym znajdują się marionetki, kukły, lalki sycylijki oraz inne rekwizyty teatralne i elementy scenografii. Najstarsze mają 60 lat. Dzięki możliwości wielosensorycznego poznania zgromadzonych przedmiotów, nasi uczniowie uczyli się trudnych i często niezrozumiałych treści, związanych z odbiorem kultury, w tym sztuki teatralnej.

  Doświadczanie teatru wszystkimi możliwymi zmysłami pomogło młodej publiczności lepiej zrozumieć zaczarowany świat teatru.

  „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

   

   

   

   

   

   

  Galeria

 • TURNIEJ WARCABOWY

  Nauczyciele Centrum Edukacji i wolontariusze Stowarzyszenia "Dać Nadzieję" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku już po raz trzynasty zorganizowali i przeprowadzili Regionalny Turnirj Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie "Warcyk 2015". W zawodach warcabowych brali udział uczniowie szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych oraz osoby dorosłe z naszego regionu.

  wyniki...

 • "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca"

  Młodzież, nauczyciele i rehabilitanci z Centrum Edukacji  przyłączyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca". Punktualnie o godzinie 12 w Hali "Lega" wspólnie z innymi uczestnikami bili rekord Polski w prowadzeniu akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach.

 •  

  „bajaMY z wizytą w Suwalskim Ośrodku Kultury”

  Dnia 11 września 2015 roku najmłodsi uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku w ramach realizacji projektu „bajaMY” odwiedzili Suwalski Ośrodek Kultury, w którym zostało zaprezentowane przedstawienie teatralne bajki pt.: „Czerwony Kapturek”. Łomżyński Teatr Lalek zaproponował roztańczoną i rozśpiewaną wersję doskonale wszystkim znanej baśni Braci Grimm. Dzięki tej inicjatywie wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję poznać profesjonalną scenę oraz pracę aktora. Przeżyli emocje związane z odbiorem kultury, a także nabyli umiejętności społeczne. Na scenie nie zabrakło śpiewu, tańca, kolorów i poczucia humoru.

  „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

   

                

   

   

   

   

   

  Galeria

         
       
     
   
 •  

   

   

   „bajaMY”

  Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku w sierpniu 2015 roku uzyskało dofinansowanie w ramach zadania Kultura Dostępna ogłoszonego przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Projekt „bajaMY” skierowany jest głównie do osób niepełnosprawnych i ma na celu upowszechnianie różnych form edukacji kulturalnej i artystycznej. Dzięki tej inicjatywie uczestnicy zadania poznają profesjonalny teatr, pracę aktora i osób uczestniczących w tworzeniu sztuki oraz przeżyją emocje związane z odbiorem kultury. Nabędą również umiejętność niezbędne do tworzenia przedstawień teatralnych. Nauczą się bycia aktorem, zachowania się na scenie, opanują tajniki tworzenia scenografii, kostiumów oraz rekwizytów teatralnych.

  W sierpniu 2015 roku realizatorzy projektu przygotowali scenariusz przedstawienia teatralnego, pt.: „Szklana góra” (na podstawie baśni Bronisławy Ostrowskiej), a także zaprojektowali kostiumy oraz scenografię. Wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016 na terenie Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku rozpoczął się cykl warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prowadzonych przez instruktora z zakresu arteterapii.  

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  Dnia 1 września 2015r. uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS uroczyście powitali nowy rok szkolny. Akademię rozpoczęto przemówieniem pani dyrektor  Danuty Zaniewskiej, podczas którego przywitała ona uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim udanego nowego roku szkolnego. Następnie odbyło się krótkie przedstawienie z udziałem nauczycieli i wychowanków. Uczniowie z radością i uśmiechem powitali nowy rok szkolny 2015/2016. Wypoczęci i pełni sił, z plecakiem na plecach powrócili po wakacjach na kolejne 10 miesięcy nauki.

 • ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

   Dnia 29 września uczniowie Centrum Edukacji i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy brali udział w Integracyjnych Zawodach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w Olecku.

  wyniki.....

 • BIEGI PRZEŁAJOWE

   Dnia 8 października 2015r. uczniowie Centrum Edukacji wzieli udział w Międzypowiatowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS I SZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie. Najlepszym startującym  zawodnikiem z naszej szkoły w biegu na dystansie 500m okazał się Tomasz Pietrewicz, który zają drugie miejsce. Gratulujemy!!!

Wiadomości

Kontakt

 • Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku
  ul. Armii Krajowej 26
  19-400 Olecko
 • 87 520 33 85

Galeria zdjęć