Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku

Strona główna
 • WIELKANOCNY FESTYN INTEGRACYJNY

  Uczniowie z Centrum Edukacji i Szkoły Podstawowej w Gąskach bawiły się razem podczas Wielkanocnego Festynu Integracyjnego. Wspólnie spędzony czas minął na zdobieniu jaj różnorodnymi technikami, komponowaniu koszyczków wielkanocnych z samodzielnie przygotowanych elementów, tworzeniu kolorowych kształtów z masy solnej, a także na zabawach sportowych.

  więcej...

 • PISANKI, KRASZANKI, JAJA MALOWANE . . . !

  10 kwietnia 2014 roku po raz drugi uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku odwiedzili  Klub Seniora "Wrzos".

  więcej...

 • KONKURS PLASTYCZNY

  Uczniowie Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku  wzięli udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ełku z okazji zbliżającej się kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II.

  więcej...

 • BIEGI PRZEŁAJOWE

  Uczniowie Centrum Edukacji 8 kwietnia 2014r. brali udział w Integracyjnych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS i SZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie. Wielki sukces osiągneła uczennica naszej szkoły Ewelina Piasecka zajmując I miejsce, natomiast najlepszym uczniem reprezentującym Centrum Edukacji okazał się Tomasz Pietrewicz zajmując IV miejsce. Gratulujemy!!!

 • WIOSENNY FESTYN

  Wiosna zjawiła się w Centrum Edukacji i została radośnie przywitana przez uczniów podczas "Festynu wiosennego". Rozpoczął się on inscenizacją bajki o "Zielonym kapturku", który wyruszył na poszukiwania wiosny. Podczas drugiej części uczniowie wspierali wiosnę w jej zmaganiach z zimą. Każda z grup stworzyła oryginalny strój wiosenny z wykorzystaniem przygotowanych rekwizytów. W tym czasie przedszkolaki swoimi pracami plastycznymi w sposób magiczny zmieniły smutne drzewo - pozostałość zimy, w obraz pełen radości, uroku i wiosennej energii. Mamy nadzieję , że po takim przywitaniu nasz miły gość zostanie z nami jak najdłużej i nie będzie nam w tym roku szczędził ciepłych, pogodnych dni.

  Galeria

 • 2 kwietnia 2014 roku, już po raz siódmy obchodzony będzie Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Inicjatywa została wymyślona przez amerykańską organizację Autism Speaks, a podjęta i kontynuowana przez wiele innych organizacji.
  Do globalnej akcji kolejny raz włącza się Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku. W środę 2 kwietnia br. o godz. 10.00 uczniowie, rodzice, pracownicy Centrum oraz uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku przejdą ulicami miasta - spod budynku Środowiskowego Domu Samopomocy (ul. Armii Krajowej 26) w kierunku Placu Wolności. Około godziny 20 na niebiesko rozświetli się budynek, w którym mieści się szkoła.

  więcej...

 • FANTASY PARK

   13 marca 2014 roku w naszej szkole od rana było gwarno i wesoło. To przedszkolaki i uczniowie I etapu edukacyjnego Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku z utęsknieniem oczekiwały na wycieczkę do Fantasy Park w Suwałkach.

  więcej...

 • „BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNY PIES”

  Uczniowie z Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku wraz z Mambą – psem terapeutycznym po raz kolejny przeprowadziły zajęcia edukacyjne promujące bezpieczne zachowanie się w obecności psa.

  wicej...

 • WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W OLECKU

  Uczniowie Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku postanowili zgłębić  wiedzę nt. "Jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psa" i w tym celu dnia 12.03.2014 r. odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Olecku.

  więcej...

 • KRĘGLE

  26 II 2014r. dzieci i młodzież z Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku odwiedziła kręgielnię w Fantasy Parku w Suwałkach.

  więcej...

 • MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE

  Dzieci i młodzież z Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku wybrali się z wizytą do Klubu Seniora "Wrzos". Bawili gospodarzy radosnym śpiewem oraz dowcipną inscenizacją.

  więcej...

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka niezależnie od jego wieku.  Uczniowie Centrum Edukacji przy ŚDS, jak co roku, mieli możliwość okazać im swoją wdzięczność poprzez recytację wierszy, śpiew piosenek, a także inscenizacje muzyczne.

  więcej...

 • SPOTKANIE Z BAJKĄ

  Nie uroda i bogactwo lecz charakter i dobre serce to najważniejsze cechy  prawdziwego królewicza. Przekonali się o tym uczniowie i wychowankowie Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

  więcej....

 • JASEŁKA

  Jasełka zaprezentowane w tym roku w Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku były wyjątkowe i niepowtarzalne, a to za sprawą rodziców uczniów placówki.

  więcej........

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

  21 listopada 2013r. piłkarska drużyna  z Centrum Edukacji brała udział w Integracyjnym Halowym Turnieju LZS w Piłce Nożnej w Raczkach. Wspaniałą grą nasza drużyna, w składzie: Sebastian Sadowski, Daniel Nowikowski, Krzysztof Nowak, Żaneta Placek, Krzysztof Litus, Tomasz Pietrewicz i Tomasz Dec, wywalczyła pierwsze miejsce w Turnieju wygrywając wszystkie mecze. Gratulujemy !!!

  Galeria

   

 • WYCIECZKA DO GOŁDAPI

  W piątek 8 listopada 2013r. dzieci i młodzież z Centrum Edukacji  przy ŚDS w Olecku odwiedzili  Jednostką Wojskową w Gołdapi.

  więcej...

 • „ŻYWA LEKCJA HISTORII”

  7 listopada 2013r. do Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku przybył Wielki Mistrz Jacenty Ordowski wraz ze swoimi dwoma rycerzami i piękną dwórką.

  więcej...

 • Festiwal "Złota Nutka"

  Uczniowie Centrum Edukacji 24 października 2013 brali udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Złota nutka”. Uczestnicy festiwalu w składzie: Agnieszka Obiedzińska, Piotr Janicki, Dominika Swejser i Bartosz Wabich wystąpili z prezentacją muzyczną do piosenki  „Zawsze z Tobą chciałbym być” z repertuaru zespołu Ich Troje, za które otrzymali wyróżnienie.  Gratulujemy!!!

  Galeria

   

 • TURNIEJ WARCABOWY

  Nauczyciele Centrum Edukacji i wolontariusze Stowarzyszenia "Dać Nadzieję" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku już po raz jedynasty zorganizowali i przeprowadzili Regionalny Turnirj Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie "Warcyk 2013". W zawodach warcabowych brali udział uczniowie szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych oraz osoby dorosłe z naszego regionu.

  więcej...

 • „BEZPIECZNE DZIECKO - BEZPIECZNY PIES”

  „Bezpieczne dziecko - bezpieczny pies” pod takim hasłem dnia 18 października 2013 roku odbyło się spotkanie integracyjne w Niepublicznym Przedszkolu SMYK, na które zostali zaproszeni uczniowie Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku oraz pies terapeutyczny MAMBA.

  więcej...