Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku

Strona główna
 • FESTIWAL MALUCHA

   W Centrum Edukacji  Specjalnej przy ŚDS w Olecku dnia 17 czerwca 2014 roku już po raz drugi odbył się FESTIWAL MALUCHA 2014 pod hasłem „Bezpieczne dziecko- bezpieczny pies” z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dogoterapii.

  więcej...

 • MINI LISTA PRZEBOJÓW

  W dniu 12 czerwca 2014 roku po raz XII dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie spotkała się na konkursie muzyczno – wokalnym ”Mini lista przebojów” w Gołdapi. Gospodarzami konkursu był Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi.

  więcej...

 • ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

  10 czerwca uczniowie Centrum Edukacji i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy brali udział w Integracyjnych Zawodach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w Suwałkach.

  wyniki.....

 • DZIEŃ DZIECKA

  Już po raz drugi dzieci i młodzież Centrum Edukacji Specjalnej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku „ świętowała” Dzień Dziecka ,,na zielonej szkole” w Majątku Giże Marczak. Tam, na świeżym powietrzu, korzystając z licznych atrakcji, bawiła się radośnie i wesoło. Najchętniej na trampolinach, rowerkach i samochodzikach.

  Galeria

 • DZIEŃ MATKI

  Piękny dzień dziś mamy, taki jak uśmiech Mamy …

  tymi słowami uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku przywitali swoje Mamy na zajęciach otwartych zorganizowanych z okazji Dnia Matki.

  więcej...

 • Z WIZYTĄ W MIEJSKO – POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W OLECKU

  Uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku promują wśród swoich rówieśników biblioterapię (bajkoterapię). Nie tylko aktywnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w szkole, ale również chętnie korzystają z oferty Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku. 

  więcej...

 • TURNIEJ W BADMINTONA

       15 maja 2014r. młodzież i osoby dorosłe z Centrum Edukacji i Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku brały udział w II Integracyjnym Turnieju w Badmintona "Olecko 2014" rozgrywanym w Hali Widowiskowo - Sportowej "Lega" w Olecku. W kategorii gimnazjum  Krzysztof Litus zajął III miejsce, natomiast w kategorii osoby dorosłe I miejsce zajął Mariusz Skarżyński (Środowiskowy Dom Samopomocy w Olecku), a III miejsce przypadło Sebastianowi Sadowskiemu. Gratulujemy!!!

  Galeria

 • KONFERENCJA

  „Szczególnie umiłowani  – miłość Chrystusa Zmartwychwstałego mocą i nadzieją człowieka w trudnościach wynikających z opieki nad  osobą niepełnosprawną” – to temat konferencji, która odbyła się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku dnia 8 maja 2014r.

  więcej...

 • KONSTYTUCJA 3 MAJA

  „Polska – moja Ojczyzna”…

  Tak brzmiał tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach Festynu Patriotycznego, który odbył się w Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku. Spotkanie patriotyczne odbyło się z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  więcej...

 • RAZ NA LUDOWO

  Piękna pogoda i dobry humor towarzyszył przedszkolakom z Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku podczas Festynu "Raz na Ludowo".

  więcej...

 • DZIEŃ DRUGIEGO ŚNIADANIA

  07 kwiecień 2014 roku był niewątpliwie wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu.        W Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców. Obchodziliśmy "Dzień Drugiego Śniadania". Jest to jedno z działań realizowane w ramach ogólnopolskiego programu ekologicznego "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

  więcej...

 • "ŚWIĘTO MARCHEWKI"

  W dniu 3 kwietnia 2014 roku w oddziale przedszkolnym w Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku obchodzono „Święto Marchewki” w ramach realizowanego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". A wszystko po to, aby zachęcić dzieci do spożywania warzyw, źródła witamin niezbędnych dla zdrowia.

  więcej...

 • WIELKANOCNY FESTYN INTEGRACYJNY

  Uczniowie z Centrum Edukacji i Szkoły Podstawowej w Gąskach bawiły się razem podczas Wielkanocnego Festynu Integracyjnego. Wspólnie spędzony czas minął na zdobieniu jaj różnorodnymi technikami, komponowaniu koszyczków wielkanocnych z samodzielnie przygotowanych elementów, tworzeniu kolorowych kształtów z masy solnej, a także na zabawach sportowych.

  więcej...

 • PISANKI, KRASZANKI, JAJA MALOWANE . . . !

  10 kwietnia 2014 roku po raz drugi uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku odwiedzili  Klub Seniora "Wrzos".

  więcej...

 • KONKURS PLASTYCZNY

  Uczniowie Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku  wzięli udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ełku z okazji zbliżającej się kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II.

  więcej...

 • BIEGI PRZEŁAJOWE

  Uczniowie Centrum Edukacji 8 kwietnia 2014r. brali udział w Integracyjnych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS i SZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie. Wielki sukces osiągneła uczennica naszej szkoły Ewelina Piasecka zajmując I miejsce, natomiast najlepszym uczniem reprezentującym Centrum Edukacji okazał się Tomasz Pietrewicz zajmując IV miejsce. Gratulujemy!!!

 • WIOSENNY FESTYN

  Wiosna zjawiła się w Centrum Edukacji i została radośnie przywitana przez uczniów podczas "Festynu wiosennego". Rozpoczął się on inscenizacją bajki o "Zielonym kapturku", który wyruszył na poszukiwania wiosny. Podczas drugiej części uczniowie wspierali wiosnę w jej zmaganiach z zimą. Każda z grup stworzyła oryginalny strój wiosenny z wykorzystaniem przygotowanych rekwizytów. W tym czasie przedszkolaki swoimi pracami plastycznymi w sposób magiczny zmieniły smutne drzewo - pozostałość zimy, w obraz pełen radości, uroku i wiosennej energii. Mamy nadzieję , że po takim przywitaniu nasz miły gość zostanie z nami jak najdłużej i nie będzie nam w tym roku szczędził ciepłych, pogodnych dni.

  Galeria

 • 2 kwietnia 2014 roku, już po raz siódmy obchodzony będzie Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Inicjatywa została wymyślona przez amerykańską organizację Autism Speaks, a podjęta i kontynuowana przez wiele innych organizacji.
  Do globalnej akcji kolejny raz włącza się Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku. W środę 2 kwietnia br. o godz. 10.00 uczniowie, rodzice, pracownicy Centrum oraz uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku przejdą ulicami miasta - spod budynku Środowiskowego Domu Samopomocy (ul. Armii Krajowej 26) w kierunku Placu Wolności. Około godziny 20 na niebiesko rozświetli się budynek, w którym mieści się szkoła.

  więcej...

 • FANTASY PARK

   13 marca 2014 roku w naszej szkole od rana było gwarno i wesoło. To przedszkolaki i uczniowie I etapu edukacyjnego Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku z utęsknieniem oczekiwały na wycieczkę do Fantasy Park w Suwałkach.

  więcej...

 • „BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNY PIES”

  Uczniowie z Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku wraz z Mambą – psem terapeutycznym po raz kolejny przeprowadziły zajęcia edukacyjne promujące bezpieczne zachowanie się w obecności psa.

  wicej...