Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku

Strona główna
 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu 12 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się patriotyczna w wymowie, akademia, upamiętniająca 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczysty nastrój wprowadziła zebranych okolicznościowa dekoracja z elementami symboliki narodowej oraz ubiór uczestników akademii. Po krótkim wprowadzeniu na scenie pojawili się zaproszeni goście, którzy zabrali uczniów Centrum Edukacji w podróż do przeszłości. W czasie tej wyprawy prezentowane były stroje, zwyczaje oraz broń husarii Rzeczpospolitej.

  Galeria

 • TURNIEJ WARCABOWY

  Nauczyciele Centrum Edukacji i wolontariusze Stowarzyszenia "Dać Nadzieję" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku już po raz dwunasty zorganizowali i przeprowadzili Regionalny Turnirj Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie "Warcyk 2014". W zawodach warcabowych brali udział uczniowie szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych oraz osoby dorosłe z naszego regionu.

  więcej...

 • FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

  W dniu 23 października 2014 roku uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej uczestniczyli  w XIX Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Złota Nutka 2014”. Muzyczny przegląd talentów  został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Suwałkach.  Uczniowie w składzie: Dominika Szwejser, Piotr Janicki i Agnieszka Obiedzińska w prezentacji wokalno – tanecznej do piosenki pt. „My Słowianie” otrzymali KOLOROWĄ NUTKĘ.  

  Galeria

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  15 października 2014r.  w Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku  uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie brali udział w akademii, integracyjnych,  wesołych zabawach oraz smacznym poczęstunku zorganizowanym przez rodziców.

  Uroczystość była   okazją do świętowania przyznanego  przez Ministra Edukacji Narodowej - Medalu Komisji Edukacji Narodowej - Dyrektor Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku Pani  Danucie Marii Zaniewskiej. Medal wręczyła Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Pani Grażyna Przasnyska, podczas wojewódzkich obchodów święta edukacji w Ełku,  w dniu 14 października 2014r.

  Pani Danuta Maria Zaniewska prowadzi -  nadal jedyną w regionie – niepubliczną szkołę o uprawnieniach szkoły publicznej. Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku  wszechstronnie  wspiera  rozwój, edukację, rehabilitację, terapię, wychowanie i opiekę  dzieci   i młodzieży. Udziela różnorodnej, kompleksowej, specjalistycznej pomocy przy zastosowaniu nowoczesnych form i metod terapii.

  Galeria

 • BIEGI PRZEŁAJOWE

       02 pażdziernika 2014r. uczniowie Centrum Edukacji brali udział w Międzypowiatowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS I SZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie. Najlepszym startującym  zawodnikiem z naszej szkoły w biegu na dystansie 500m okazał się Tomasz Pietrewicz, który zają drugie miejsce. Gratulujemy!!!

 • BEZPIECZNY ROK SZKOLNY

  W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży 18 września naszą szkołę odwiedził specjalny Gość - Pan Policjant - dzielnicowy mł. asp. Tomasz Bolesta.

  wiecej....

 • ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

  16 września uczniowie Centrum Edukacji i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy brali udział w Integracyjnych Zawodach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w Suwałkach.

  wyniki.....

 • FESTYN CHARYTATYWNY

  Stowarzyszenie "Dać Nadzieję" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku kolejny raz wyciągnęło pomocną dłoń w kierunku osób najbardziej potrzebujących. Tym razem jego członkowie podjęli się zorganizowania zbiórki publicznej w formie Festynu charytatywnego pod hasłem "Pożegnanie wakacji- powitanie nadziei. Olecko pomaga."

  więcej...

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  Dnia 1 września 2014r. uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS uroczyście powitali nowy rok szkolny. Akademię rozpoczęto przemówieniem pani dyrektor  Danuty Zaniewskiej, podczas którego przywitała ona uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim udanego nowego roku szkolnego. Następnie odbyło się krótkie przedstawienie z udziałem nauczycieli i wychowanków. Część artystyczna zachęcała uczniów do nauki szkolnej oraz przypominała, że nauka przez zabawę też jest dopuszczalna. Uczniowie z radością i uśmiechem powitali nowy rok szkolny 2014/2015. Wypoczęci i pełni sił, z plecakiem na plecach powrócili po wakacjach na kolejne 10 miesięcy nauki.