Nawigacja

 •  

   

   

   „bajaMY”

  Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku w sierpniu 2015 roku uzyskało dofinansowanie w ramach zadania Kultura Dostępna ogłoszonego przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Projekt „bajaMY” skierowany jest głównie do osób niepełnosprawnych i ma na celu upowszechnianie różnych form edukacji kulturalnej i artystycznej. Dzięki tej inicjatywie uczestnicy zadania poznają profesjonalny teatr, pracę aktora i osób uczestniczących w tworzeniu sztuki oraz przeżyją emocje związane z odbiorem kultury. Nabędą również umiejętność niezbędne do tworzenia przedstawień teatralnych. Nauczą się bycia aktorem, zachowania się na scenie, opanują tajniki tworzenia scenografii, kostiumów oraz rekwizytów teatralnych.

  W sierpniu 2015 roku realizatorzy projektu przygotowali scenariusz przedstawienia teatralnego, pt.: „Szklana góra” (na podstawie baśni Bronisławy Ostrowskiej), a także zaprojektowali kostiumy oraz scenografię. Wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016 na terenie Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku rozpoczął się cykl warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prowadzonych przez instruktora z zakresu arteterapii.  

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  Dnia 1 września 2015r. uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS uroczyście powitali nowy rok szkolny. Akademię rozpoczęto przemówieniem pani dyrektor  Danuty Zaniewskiej, podczas którego przywitała ona uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim udanego nowego roku szkolnego. Następnie odbyło się krótkie przedstawienie z udziałem nauczycieli i wychowanków. Uczniowie z radością i uśmiechem powitali nowy rok szkolny 2015/2016. Wypoczęci i pełni sił, z plecakiem na plecach powrócili po wakacjach na kolejne 10 miesięcy nauki.

Wiadomości

Kontakt

 • Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku
  ul. Armii Krajowej 26
  19-400 Olecko
 • 87 520 33 85

Galeria zdjęć