Nawigacja

 • LATO, LATO, LATO CZEKA...

  „Każdy z Was mi przyzna rację, ze najlepsze są wakacje” – 26 czerwca 2015 roku w Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku pożegnaliśmy rok szkolny i przywitaliśmy wakacje.  Świętowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie udziałem we Mszy Świętej. Następnie podczas akademii szkolnej uczniowie I etapu edukacyjnego oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego przedstawili propozycję atrakcyjnego sposobu spędzania czasu podczas wakacji. Przenieśli nas w bardzo ciekawe miejsca -  do ZOO i cyrku. Podczas uroczystości wystąpili również goście – zespół folklorystyczny „Sedranianki”. Wykonał on kilka pieśni ludowych, zadedykował je uczniom, rodzicom i nauczycielom Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku. Po części artystycznej nauczyciele poszczególnych etapów wręczyli świadectwa swoim uczniom. Ze szczególnym sentymentem żegnano absolwentów szkoły. Dyrekcja oraz nauczycieli i pracownicy życzą uczniom bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji.

  Galeria

 • SPOTKANIE EDUKACYJNO – INTEGRACYJNE „NA CZTERY ŁAPY”

  W Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku już po raz trzeci odbył się FESTIWAL MALUCHA 2015 pod hasłem „NA CZTERY ŁAPY”. W tym roku Festiwal Malucha był realizowany w ramach Małych Grantów Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego.

  więcej...

 • ,,RODZINA RAZEM”

  ,,Rodzina Razem” – to hasło Dni Rodziny obchodzonych w Środowiskowym Domu Samopomocy i Centrum Edukacji Specjalnej w Olecku.

  Bogaty program obchodów Dni Rodziny w naszych placówkach rozpoczął się już 26 maja w Dniu Matki. W progach Domu i Szkoły gościliśmy najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka – dziecka i dorosłego – naszych kochanych rodziców.

  więcej...

 • UCZYMY SIĘ POMAGAĆ INNYM

      Uczymy nasze dzieci, że nie można być egoistą i myśleć tylko o sobie, że warto pomagać innym, zarówno tym najbliższym, jak i całkiem obcym, ludziom i zwierzętom. Dlatego też, w miesiącu kwietniu zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pod hasłem "Ogród Dobrych Uczynków", podczas której zbieraliśmy karmę dla psów i kotów. Przez cały miesiąc dzieci, młodzież, rodzice i pracownicy naszej szkoły przynosili pokarm dla potrzebujących zwierząt.

  więcej...

 • TURNIEJ W BADMINTONA

       25 maja 2015r. młodzież i osoby dorosłe z Centrum Edukacji i Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku brały udział w III Integracyjnym Turnieju w Badmintona "Olecko 2015" rozgrywanym w Hali Widowiskowo - Sportowej "Lega" w Olecku. W kategorii gimnazjum  Krzysztof Litus zajął IV miejsce, natomiast w kategorii osoby dorosłe II miejsce zajął Mariusz Skarżyński (Środowiskowy Dom Samopomocy w Olecku). Gratulujemy!!!

   

 • "GAICZEK ZIELONY, PIĘKNIE PRZYSTROJONY..."

  Dnia 21 maja przedszkolaki wraz z opiekunami po raz kolejny uczestniczyły w festynie "Raz na Ludowo" zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole "Smyk" w Olecku. Maluchy wykonały taniec z gaikiem do ludowej piosenki. Dzieci tańcząc z kolorowymi wstążkami, w pięknych strojach i w wiankach na głowach doskonale się zaprezentowały. Dowodem były gorące oklaski i statuetka "Kolorowego kogucika", jaką otrzymali mali tancerze. podczas imprezy każdy mógł skosztować smakołyków z wiejskiego stołu.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mile spędzony czas. Mimo deszczowej pogody bawiliśmy się wspaniale:)

  Galeria

 • KONKURS KULINARNY SMAKI 2015

  19 maja w Centrum Edukacji odbył się XI Regionalny Konkurs Kulinarny „Smaki 2015”. Brała w nim udział młodzież z dziewięciu placówek specjalnych Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz ze Szkół Przysposabiających do Pracy. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były "kanapki".

  więcej...

 • ZAJĘCIA W POWIATOWEJ BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

  Wychowankowie przedszkola i uczniowie I etapu edukacyjnego postanowili zaprzyjaźnić się z sympatycznym wróbelkiem Elemelkiem. Skorzystali więc z zaproszenia i udali się na zajęcia organizowane przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku, by lepiej poznać przygody ptasiego bohatera.

  więcej...

 • RÓŻNORODNOŚĆ JEST NORMĄ, NIE WYJĄTKIEM!

  Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - pod takim hasłem dnia 8 maja 2015 roku odbyło się spotkanie integracyjne w Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku zorganizowane z okazji obchodów Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

  więcej ...

 • SPOTKANIE INTEGRACYJNE

  W środę 29 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków wraz z opiekunami z Niepublicznego Przedszkola "Kubuś i Przyjaciele". Dzieci zaprezentowały nam inscenizację do wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". W momencie pojawienia się małych aktorów na scenie, na twarzach naszych dzieci zagościł uśmiech i zainteresowanie.

  więcej...

 • ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II

  „Nie bój się, wypłyń na głębię! Jest przy tobie Chrystus!” – pod takim hasłem przebiegała uroczystość pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Program artystyczny poświęcony papieżowi odbył się 28 kwietnia br. w Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

  więcej...

 • DZIEŃ ZIEMI

  24 kwietnia Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku,  wspólnie z Nadleśnictwem  Olecko,  zorganizowało Festyn z okazji obchodów Dnia Ziemi.

  więcej...

 • TURNIEJ BOWLINGOWY

  21 kwietnia w Pink Bowling & Club Suwałki Plaza,  uczniowie pierwszego  i drugiego etapu edukacji z Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku wzięli udział w II Turnieju Bowlingowym Dzieci Niepełnosprawnych zorganizowanym przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów.

  Zwycięzcami w kategorii klas I-III zostali zawodnicy z naszej szkoły w składzie: Tomasz Dec, Rafał Baran i Piotr Janicki.

  Gratulujemy!!!

  Galeria

 • WOJEWÓDZKI KONKURS

  15 kwietnia   młodzież z Centrum Edukacji przy ŚDS  w Olecku wystąpiła w V edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ruch rzeźbi umysł, serce, ciało” zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie oraz działające przy placówce Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”.

 • WARSZTATY DLA RODZICÓW

  To, że nie mówię, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia

  Jedną z najbardziej kluczowych potrzeb każdego człowieka jest potrzeba przynależności do grupy. Drogą do zaspokojenie tej potrzeby jest umiejętność komunikacji, czyli umiejętność nadawania i odbierania informacji.

  Mowa, niestety, nie dla każdego z nas jest czymś naturalnym i dostępnym. Doskonale o tym wiedzą rodzice uczniów Centrum Edukacji Specjalnej, którzy już po raz kolejny wzięli udział w cyklicznych spotkaniach dotyczących umiejętności komunikacyjnych ich dzieci. Podczas warsztatów zorganizowanych przez terapeutki AAC w CES – Edytę Musialik i Emilię Cichocką rodzice mieli okazję poznać założenia niektórych metod komunikacji alternatywnej i wspomagającej, a także uzyskali niezbędne informacje i wskazówki dotyczące najlepszego dla ich dziecka sposobu porozumiewania się.

  więcej...

 • DZIEŃ WIEDZY O AUTYŹMIE

  W dniu 14 kwietnia nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Centrum Edukacji przy ŚDS w Olecku po  raz kolejny przeprowadzili akcję pod hasłem - Na niebiesko dla Autyzmu związaną z międzynarodowym  Dniem Wiedzy na temat Autyzmu, który przypada właśnie w tym miesiącu.      

  więcej...

 • BIEGI PRZEŁAJOWE

     W dniu 14 kwietnia 2015r. uczniowie Centrum Edukacji wzieli udział w Międzypowiatowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS I SZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie. Najlepszym startującym  zawodnikiem z naszej szkoły w biegu na dystansie 500m okazał się Tomasz Pietrewicz, który zają trzecie miejsce. Gratulujemy!!!

 • WIELKANOCNY FESTYN INTEGRACYJNY

  Wielkanoc z uśmiechem

     Już po raz drugi w Centrum Edukacji Specjalnej odbył się wielkanocny festyn integracyjny. 

     Przedszkolaki i uczniowie Centrum gościli dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Wielkanoc z uśmiechem” i rozpoczęło się inscenizacją wprowadzającą w tematykę radosnych Świąt Wielkanocy. Następnie dzieci przystąpiły do zabaw rozwijających wiedzę dotyczącą tradycji i zwyczajów świątecznych. Z zapałem i radością uczestniczyły w zdobieniu babeczek, rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały zagadki, bawiły się w kalambury, lepiły z ciastoliny. Podczas Festynu odbył się również konkurs na najpiękniej ozdobione jajko. Każdy z  uczestników otrzymał słodkie co nieco. Wyłoniono także cztery wyróżnienia.

     Dzieci rozstały się życząc sobie wzajemnie „Wesołych Świąt” i oczywiście bogatego zajączka.

  Galeria

 • FESTYN WIOSENNY

  W poniedziałek 23 marca w naszej szkole odbył się Festyn Wiosenny organizowany z okazji obchodów  Pierwszego Dnia Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem z udziałem nauczycieli i wychowanków, w którym to wiosna malowała świat nietypową paletą kolorów.        Podczas festynu wychowankowie chętnie brali udział w wielu zabawach ruchowych, oczywiście z wiosną w roli głównej. Ponadto młodsi wychowankowie prezentowali krótkie inscenizacje muzyczno – ruchowe pt. „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Natomiast uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy prezentowali swoje umiejętności kulinarne przygotowując  wiosenne kanapki  i słodkie desery. Wszyscy mieliśmy okazję degustować i podziwiać wygląd tych pyszności.      

  Na koniec tej wspaniałej zabawy uczestnicy festynu zostali nagrodzeni dyplomami. Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre.

  Galeria

 • SPOTKANIA Z MAMBĄ OKAZJĄ DO INTEGRACJI

  Uczniowie Centrum Edukacji Specjalnej przy ŚDS w Olecku  odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole – Miejskie Przedszkole „Perełka” im. J. Brzechwy  w Ełku. Zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt.: „Monika chciała mieć szczeniaczka”, w którym przekazali najważniejsze informacje dotyczące opieki nad psem, praw i obowiązków nałożonych na właścicieli czworonogów.

  więcej...

Wiadomości

Kontakt

 • Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku
  ul. Armii Krajowej 26
  19-400 Olecko
 • 87 520 33 85

Galeria zdjęć