Smaki 2013

W środę 22maja 2013 roku w Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku po raz dziewiąty odbył się Regionalny Konkurs Kulinarny „Smaki 2013".

Do konkursu została zaproszona młodzież z dziesięciu  specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych, z których zgłosiły się następujące placówki:

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgorzewie,  Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Głuchych W Olecku, Zespół Szkół Specjalnych Im. J.P.II  W Grajewie, Zespół Szkół Specjalnych W Augustowie, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 W Suwałkach oraz z Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

Tematem tegorocznych zmagań  były zdrowe przekąski.  Uczniowie mieli za zadanie wykonanie wybranej przez siebie przekąski oraz zaprezentowanie jej jury. Czas wykonania ograniczał się do dwóch godzin. Komisja konkursowa oceniała przebieg wykonania potrawy, jej wygląd  oraz smak.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe z rąk Dyrektor Centrum Edukacji  Danuty Zaniewskiej.

Konkurs po raz IX przygotowali nauczyciele: Teresa Ruszczyńska i Stanisław Kamiński.

WYNIKI KONKURSU:

Kategoria: Zasadnicze Szkoły Zawodowe

1. Paulina Tkacz (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie) za "Babeczki z gyrosem",

2. Anna Zych (Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku) za "Breakfast bars"
,
3. Przemysław Kutyło (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Suwałkach ) za sałatkę "Szefa kuchni".

Kategoria: Szkoły Przysposabiające do Pracy

1. Sebastian Sadowski (Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku ) za sałatkę z piersią kurczaka i z żurawiną,
2. Patrycja Jakubowska(Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie) za sałatkę warstwową - kurczak z ananasem,

3. Szymon Jackiewicz (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Suwałkach) za "Chrupiące trójkąty"

Komisja przyznała również dwa wyróżnienia:
wyr.1- Adrian Ordowski (Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku) za roladki z tortilli z łososiem,wyr.2- Katarzyna Podbielska (Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie) za "Grejpfrut z niespodzianką" .