Smaki 2012

17maja 2012 roku Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku po raz ósmy zorganizowało Regionalny Konkurs Kulinarny „Smaki 2012".

Do konkursu została zaproszona młodzież z ośmiu specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych:

W konkursie uczestniczyła młodzież niepełnosprawna z  z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie, z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku oraz z Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

Tematem tegorocznych zmagań  były pierogi.  Uczniowie musieli w ciągu dwóch godzin przygotować swoje popisowe dania. Komisja konkursowa oceniała przygotowanie potraw,  wygląd i smak.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe z rąk Dyrektor Centrum Edukacji przy ŚDS Danuty Zaniewskiej.

Konkurs po raz VIII przygotowali nauczyciele: Teresa Ruszczyńska i Stanisław Kamiński.

WYNIKI KONKURSU:
Kategoria: Zasadnicze Szkoły Zawodowe

1. Paulina Tkacz (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie) za drożdżowe pierożki smażone

2. Barbara Łaskowska (Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku) za pierogi z kaszą gryczaną i ziemniakami

3. Krzysztof Piwek (Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku) za pierogi tureckie

Kategoria: szkoły przysposabiające do pracy

1. Ewelina Piasecka za krucho-drożdżowe pierogi z kaszanką

2. Maciej Szarejko za pierogi z ciasta francuskiego z cukinią