Smaki 2011

W  Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku odbył się VII Regionalny Konkurs Kulinarny „Smaki 2011- tradycje kulinarne różnych regionów Polski”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie "Dać Nadzieję" przy ŚDS w Olecku. Przeprowadzenie konkursu było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Miasta Olecko.

W konkursie uczestniczyła młodzież niepełnosprawna z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie, z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Suwałkach i Węgorzewie, z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku oraz z Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były potrawy regionalne z różnych regionów Polski. Młodzi kucharze musieli w ciągu dwóch godzin przygotować swoje popisowe dania. Komisja konkursowa oceniała przygotowanie potraw, ich wygląd i smak.

Podczas konkursu wręczono także statuetki za pracę (w formie prezentacji multimedialnych, plakatów czy książek kucharskich) przygotowane przez poszczególne placówki promujące tradycje i kulturę poszczególnych regionów Polski.

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk dyrektor Centrum Edukacji przy ŚDS Danuty Zaniewskiej. Wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia i dyplomy uczestnictwa.

Konkurs po raz VII przygotowali nauczyciele Centrum Edukacji Specjalnej: Teresa Ruszczyńska i Stanisław Kamiński.

WYNIKI KONKURSU:
Kategoria: zasadnicze szkoły zawodowe
1. Monika Sut (Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie)
2. Iwona Charman (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Węgorzewie)
3. Arleta Zagacka (Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku)

Kategoria: szkoły przysposabiające do pracy
1. Anna Kalwajtys ( Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku)
2. Jan Walicki (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Węgorzewie)
3. Szymon Jackiewicz ( Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Suwałkach)

Prezentacje promujące kulturę i tradycje regionalne
1. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Węgorzewie (kalendarz z mazurskimi potrawami z ryb i ziemniaków)
2. Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku ( prezentacja multimedialna o Podhalu)
3. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Suwałkach (prezentacja multimedialna promująca kartacze).