Katarzyna Przekop

O mnie

magister  psychologii

Prowadzę zajęcia profilaktyczne i psychoedukacyjne, diagnozę i terapię psychologiczną oraz konsultacje i porady dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Konsultacje dla rodziców:

Wtorek 10.30-12.00, 14.30-16.00 - ul. Wiejska 12B

Czym zajmuje się psycholog szkolny

Psycholog szkolny dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia uczniom włąściwej pomocy psychologicznej na terenie szkoły oraz wspiera rodziców w procesie wychowania. W naszej szkole pokój pscyhologa to miejsce, gdzie uczniowie, a także rodzice w ciepłej, spokojnej atmosferze znajdują zrozuemienie, akceptację i uzyskają pomoc w potrzebie.

Zadania psychologa:

• dla ucznia: rozpoznawanie i wzmacnianie mocnych stron ucznia; diagnoza trudności emocjonalnych ucznia; przeciwdziałanie niepowodzeniom szkolnym; podejmowanie działań mediacyjnych w sprawach wychowawczych; wsparcie w adaptacji i radzeniu sobie w sytuacjach nowych, trudnych.
  • dla rodzica: konsultacje w sprawach wychowawczych; udzielanie wsparcia w trudnych sytuacjach, pomoc w skierowaniu rodziców do specjalistycznych placówek; udzielanie informacji zwrotnych na temat rozwoju, postepów i funkcjonowania dziecka, ukierunkowywanie odziaływań rodzicielskich; działania o charakterze psychoedukacyjnym.
  • dla nauczyciela: wspieranie w udzielaniu szeroko rozumianej pomocy pscyhologiczno-pedagogicznej; pomoc w rozpoznawaniu indywidualnych możliwości, uzdolnień i potrzeb uczniów; pomoc w określaniu form i metod wspierania uczniów; konsultacje z zespołem nauczycieli w zapewnieniu uczniom optymalnych warunków do rozwoju i edukacji; interwencje wychowawcze w razie potrzeb; udzielanie wsparcia w trudnych sytuacjach.