Zawody Lekkoatletyczne w Suwałkach Turniej Warcabowy

Zawody sportowe

Turniej Warcabowy

W listopadzie 2018r. odbył się XVI Regionalny Turniej Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie zorganizowany przez Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku i Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy ŚDS w Olecku.

Od początku istnienia zawodów tj. od 2002r. cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży i zapraszanych gości, którzy co roku licznie przybywają, aby uczestniczyć w rozgrywkach warcabowych.

W XVI Regionalny Turnieju Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie "Warcyk 2018" brali udział  zawodnicy z następujących placówek:

Specjalnego  Ośrodka Szkolno –  Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Giżycka,

Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi,

Gimnazjum nr 1 z Odziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku,

Szkoła Podstawowa nr 4 z Odziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku,

Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku,

Stowarzyszenie

Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Głuchych im. św. Filipa Smaldone w Olecku,

Środowiskowego Dom Samopomocy we Wronkach,

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalach Oleckich,

Dom Pomocy Społecznej w Węgorzewie

Środowiskowego Dom Samopomocy w Olecku,

Centrum Edukacji Specjalnej  przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

Laureaci XVI Regionalnego Turnieju Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną:

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce –  Krystian Wyrzykiweicz (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone w Olecku),

II miejsce – Tomasz Dec  (Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku),

III miejsce – Oskar Karwel (Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Olecku).

W kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce – Tomasz Ołów (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone w Olecku),

II miejsce – Kacper Tulik (Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Olecku),

III miejsce –  Mateusz Turynowicz  (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone w Olecku).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Dominik Palewicz (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone w Olecku),

II miejsce – Krystian Naprawski (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku),

III miejsce – Tomasz Pietrewicz (Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku).

W kategorii osoby dorosłe

I miejsce – Marcin Malczewski (Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalach Oleckich)

II miejsce –  Jan Stefanowicz (Środowiskowy Dom Samopomocy we Wronkach),

III miejsce –  Marian Kordowski (Środowiskowy Dom Samopomocy we Wronkach).