„Bajka na cztery łapy” – spotkanie integracyjne. Poranny Krąg JUŻ CZAS Magiczny Czas Karnawał w Centrum Edukacji Metoda Ruchu Rozwijającego

Ciekawe zajęcia, interesujący goście

„Bajka na cztery łapy” – spotkanie integracyjne.

Uczniowie wraz z nauczycielami Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku w dniu 1 czerwca 2017 r. zorganizowali pierwsze spotkanie integracyjne z dziećmi w wieku przedszkolnym na terenie Miejskiego Przedszkola „Perełka” im. J. Brzechwy w Ełku. Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu pt. „Igramy” – Inspirujące Spotkania z Kulturą.

Spotkanie miało na celu głównie integrację osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Wspólne zabawy integracyjne  z udziałem psa terapeutycznego wyzwoliły w dzieciach naturalną potrzebę kreatywności oraz pozwoliły na wzajemne przenikanie się „dwóch” światów, w których każde dziecko ma swoje miejsce, jest ważne, doceniane i potrzebne jako część zespołu.