Smaki 2010

Chcąc rozbudzić zainteresowania zawodowe młodzieży niepełnosprawnej sporządzaniem prostych potraw, od dwóch lat na stałe w kalendarz szkolnych wydarzeń mamy wpisany konkurs gastronomiczny pod nazwą „Smaki”. Ideą zadań konkursowych jest propagowanie pracy w zespole, wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz nauka estetyki podawanych potraw. Ponadto  organizowany konkurs daje możliwość przeżycia sukcesu, jest alternatywą aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania własnych zainteresowań. Dzięki niemu nawiązała się współpraca pomiędzy placówkami.

W „Smakach” dotąd udział wzięli uczniowie z:

·      Zespołu Szkół w Ełku,

·      Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku,

·      Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku,

·      Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

Konkurs finansowany jest przez Urząd Miasta i Gminy w Olecku oraz Stowarzyszenie „Dać Nadzieję”  przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.